Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Turystyka

Dużą część obszaru zajmują lasy z parkami krajobrazowymi i rezerwatami przyrody.  W miejscowości Kamień Śląski powstało nowoczesne sanatorium, a w trakcie zagospodarowania jest też w tej miejscowości lotnisko (z hangarami, serwisem, hotelem) przewidziane dla małego ruchu lotniczego oraz pełnowymiarowe pole golfowe. Szukający mocnych wrażeń mogą skorzystać również z oferty Aeroklubu Opolskiego działającego na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, na terenie Nysy funkcjonuje również małe lotnisko prywante. Na miłośników kąpieli i sportów wodnych czekają zbiorniki w Turawie, Nysie i Otmuchowie. Ofertę dla osób aktywnych uzupełniają stadniny koni, wydarzenia motoryzacyjne, sporty walki, spływy kajakowe, gry zespołowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, futbol amerykański).

Na terenie województwa jest ponad 200 obiektów o charakterze pałacowo dworskim oraz niezliczona ilość budowli sakralnych. Perełkami Architektury są pałac w Mosznej, ruiny XIX wiecznego pałacu w Kopicach, Zamek biskupi w Nysie, Zamek w Otmuchowie czy też zamek Piastów Śląskich w Brzegu,

Będąc na Opolszczyźnie nie można ominąć Krasiejowa, gdzie powstał kompleks muzealno-turystyczny, który jest jedną z ciekawszych atrakcji w tej części Polski czy też Ogrodu Zoologicznego lub Muzeum Piosenki Polskiej (w tym Festiwalu Muzyki Polskiej) w Opolu.

Zapraszamy Państwa na portal turystyczny województwa opolskiego:

http://www.visitopolskie.pl/