Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Profesjonalna obsługa inwestora

Opolskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera jest CERTYFIKOWANYM Partneram Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A

COIE powstały z inicjatywy PAIH, w ścisłej współpracy z marszałkami wszystkich 16 województw. Centra funkcjonują głównie w strukturach urzędów marszałkowskich i agencjach rozwoju regionalnego i są one również odpowiedzialne za promocję swojego regionu.

Personel COIE działa według standardów obsługi inwestora i eksportera, rekomendowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Został przeszkolony przez ekspertów Agencji i ma zapewnioną stałą pomoc merytoryczną jej pracowników. Każda z jednostek obejmuje zasięgiem działania teren województwa, w którym ma swoją siedzibę i stanowi źródło aktualnych danych o gospodarce województwa. Centra zamieszczają i monitorują aktualność ofert inwestycyjnych w Generatorze Ofert Inwestycyjnych PAIH. Posiadają też bazy kontaktów z samorządami lokalnymi w Gminach oraz z instytucjami okołobiznesowymi działającymi na rzecz rozwoju województwa.

Głównym celem działania COIE jest zapewnienie kompleksowej obsługi inwestorów i wsparcie internacjonalizacji firm na poziomie województwa. Centra współpracują z Polską Agencją Inwestycji i Handlu przy obsłudze projektów inwestycyjnych oraz prowadzą samodzielnie obsługę inwestorów i eksporterów, którzy zgłaszają się do nich bezpośrednio.

Centrum to miejsce pierwszego kontaktu dla przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w regionie. Do dyspozycji zainteresowanych jest baza atrakcyjnych terenów inwestycyjnych oraz bogatą ofertę nieruchomości przeznaczonych pod inwestycje zawierająca kilkaset ofert. Pracownicy Centrum pozostają w ciągłej gotowości i dyspozycji na wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem działalności inwestycji w woj. opolskim.

Wśród wielu przykładów owocnej współpracy COIE z inwestorami powstały zakłady: Mondelez (aktualnie Perfetti), Adient, Donaldson, Aquila, FPS, Mitsui Hight Tech, Zotefoam (Skarbimierz), Polaris, Pastafood, IAC, Skamol, Heerema, GSS, Knauf – Broekelmann, UFI Filters (Opole); Monosol, Mubea, IFA, Bito, Haba-Beton (Ujazd), Metsa Tissue, Piomar (Krapkowice), Umicore (Nysa), Henniges (Prudnik), Hengst (Gogolin), Goodmils (Walce), Eko-Okna, Foosung (Kędzierzyn-Koźle) czy Schattdecor (Głuchołazy).

Zadania COIE w obszarze inwestycji: 

W latach 2019-2023 COIE zrealizowało projekt szkolenia JST z zakresu obsługi inwestora celem wdrożenia jednolitych standardów związanych z przygotowaniem oferty, prezentacji, strony internetowej, materiałów promocyjnych czy tez danych dotyczących terenów inwestycyjnych.