Phone number: +48 77 40 33 645 - 648

BITO Technika Magazynowa inwestuje w gminie Ujazd

Firma BITO Technika Magazynowa kupiła działkę o powierzchni ponad 5,9 ha w gminie Ujazd, na której zrealizuje projekt inwestycyjny o wartości 47 mln zł. W jego ramach, w nowym zakładzie, ma powstać co najmniej 14 nowych miejsc pracy.
Niemiecka firma reprezentuje branżę techniki magazynowej. Oferuje kompletne wyposażenie magazynów. Zajmuje się produkcją regałów, podestów i systemów wewnątrzzakładowych. Dostarcza także usługi w zakresie planowania, realizacji i organizacji kompleksowych projektów systemów magazynowych, które są wykorzystywane m.in. w centrach logistycznych. W ofercie ma również regały statyczne i dynamiczne, pomosty robocze i urządzenia zakładowe. Drugą gałęzią działania firmy jest produkcja pojemników z polipropylenu dla branży m.in. automotive czy farmaceutycznej, zlokalizowana w miejscowości Lauterecken.

– Firma końcem 2015r. skontaktowała się bezpośrednio z KSSE, a w połowie ubiegłego roku my przyłączyliśmy się do tego projektu – informuje Ewa Dudik z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. W listopadzie, wspólnie z burmistrzem Ujazdu oraz przedstawicielem KSSE mieliśmy okazję również zwiedzić główną siedzibę firmy, porozmawiać nt. procesu inwestycyjnego, odpowiedzieć na wszelkie pytania, nurtujące inwestora. – Firma do wyboru miejsca na inwestycję przekonała dobra lokalizacja terenu, parametry działki, infrastruktura, a także zaangażowanie osób uczestniczących w całym procesie – dodała.

Znaczenie miało także to, iż wśród klientów BITO sporą część stanowią firmy z branży automotive, a tych w okolicy Ujazdu jest bardzo dużo. Niemiecka firma jest już obecna w Polsce, ma tutaj swoje struktury sprzedażowe.

Historia firmy sięga aż 1845 r. W 1959 r. firma rozpoczęła działalność w branży techniki magazynowej, którą zainicjował Fritz August Bittmann, obecny właściciel. Dawny wytwórca elementów metalowych zapracował na pozycję jednego z liderów rynku systemów magazynowych. Główna siedziba firmy oraz centrum wysyłkowe mieści się w Meisenheim w Nadrenii Palatynacie. Obrót firmy w 2014 r. wyniósł 200 mln euro. BITO Lagertechnik zatrudnia 900 pracowników.

KSSE S.A. w 2016 r., po raz drugi z rzędu, została uznana przez „Financial Times” najlepszą specjalną strefą ekonomiczną w Europie. KSSE S.A. jest również liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych: ponad 220 firm polskich i zagranicznych realizuje tu swoje inwestycje, które warte są ponad 24 miliardy zł i dają zatrudnienie ponad 60 tys. osób.