Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Byczyna sprzedała ostatnie hale inkubatora

Historia Byczyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości po wielu burzliwych latach dobiegła końca. Co najważniejsze szczęśliwego ponieważ udało się znaleźć firmy gotowe podjąć się inwestycji w niezbyt atrakcyjnej lokalizacji.

dolmar

Ostatecznie obiekty zakupione zostały przez kilka podmiotów. W tym największą cześć  firma PPHU Dolmar z Donaborowa koło Kępna. Firma produkuje meble tapicerowane, a w Polanowicach będzie produkować poduszki i materace do nich. Nie będzie to produkcja uciążliwa, powodująca zapylenie czy hałas. Ze względu na nienależyte wykonanie wcześniejszych obiektów, trzeba było dokonać rozbiórki części hal. Budowa nowych obiektów jest w toku. Hala ma mieć ok. 3 tyś m2 wraz z nową powierzchnią socjalno-biurową. Docelowe zatrudnienie to ok. 25 osób. Produkcja ma ruszyć na przełomie grudnia i stycznia, a aktualnie trwają nabory i szkolenia pracowników.

Drugim podmiotem jaki pojawił się w Polanowicach to Logis Com z Kochłowic działająca w branży transportowo-logistycznej. Trzecim podmiotem jest RM Marta Feldman-Klamecka z Byczyny.

Może nie są do wielkie inwestycje. jednak bardzo ważne z punktu widzenia lokalnego rynku pracy oraz mocno obciążonego budżetu gminy Byczyna. Po zagospodarowaniu obszaru w Polanowicach mamy nadzieję, że ruszą prace nad przygotowaniem terenów inwestycyjnych w Byczynie położonych przy drodze krajowej nr 11.

 

Hale w 2017 roku

p1180552

dolmar fabryka

Fabryka oraz salon firmy Dolmar

Źródła:  Zdjęcia archiwalne z zasobu COIE,  dolmar.pl oraz nto.pl.