Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Inwestycja Global Colors Polska ze wsparciem KSSE

Na ręce Krzysztofa Pietrzaka, Zastępcy Dyrektora Generalnego Global Colors Polska sp. z o.o. (Grupa Global Colors Masterbatches) decyzję o wsparciu na realizację inwestycji o wartości ponad 35 mln zł w Kędzierzynie-Koźlu przekazał  Prezes Zarządu Katowickiej SSE dr Janusz Michałek.

Jak podaje komunikat prasowy, planowana inwestycja polegać będzie na zainstalowaniu nowej, dużej linii produkcyjnej do produkcji koncentratów bezbarwnych i koncentratów białych, budowie nowej wieży produkcyjnej na potrzeby nowej linii produkcyjnej, zakupie urządzeń peryferyjnych obsługujących nową linię produkcyjną oraz unowocześnieniu urządzeń na istniejących liniach produkcyjnych w celu poprawy ich wydajności i docelowo zwiększenia mocy produkcyjnych o ponad 60%.

Informacja o firmie: Global Colors Group to międzynarodowa grupa obsługująca przemysł tworzyw sztucznych koncentratami wysokiej jakości (wszystkie polimery, pigmenty i dodatki stosowane w mieszankach są poddawane testom w skali laboratoryjnej i przemysłowej). Global Colors Polska S.A. jest producentem koncentratów barwiących i dodatków uszlachetniających do tworzyw sztucznych o szerokim spektrum zastosowań np. do wybarwiania i wspomagania produkcji folii PE, PP i PS.

1690972064605

gcp kk

Źródło:  #KSSE  oraz https://www.globalcolors.pl/