Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Współpraca Polska – Chiny. Stan aktualny i perspektywy.

Polska – Chiny. Rola Instytucji Otoczenia Biznesu w rozwoju współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami i samorządami lokalnymi” to temat najbliższej konferencji organizowanej przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Instytut Konfucjusza przy Politechnice Opolskiej. Konferencja które odbędzie się w dniu 19 listopada 2021 r.  o godz. 10.00 w hotelu DeSilva Premium w Opolu, ul. Powolnego 10.

Celem spotkania jest odpowiedź na pytania dotyczące możliwości rozwoju współpracy między Instytucjami Otoczenia Biznesu oraz wsparcia skierowanego do opolskich MŚP zainteresowanych współpracą z rynkiem chińskim. Prelegenci przedstawią specyfikę rynku chińskiego wskazując na jego mocne i słabe strony, a także zagrożenia. W ramach panelu eksperckiego odbędzie się dyskusja na temat możliwości stworzenia odpowiedniego modelu biznesowego umożliwiającego współpracę opolskich i chińskich firm oraz instytucji otoczenia biznesu. Przedstawione zostaną również narzędzia pozwalające budować stałe relacje biznesowe.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Nowe perspektywy rozwoju współpracy z Chinami – co zmieniło się w relacjach od czasów pandemii Covid-19.
  • Rola instytucji otoczenia biznesu.
  • Doświadczenia instytucji otoczenia biznesu i firm we współpracy z Chinami. Różnice kulturowe i wpływ na biznes.

Po spotkaniu zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego na wystawę malarstwa chińskiego.

W celu dokonania rejestracji, prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: invest@ocrg.opolskie.pl, najpóźniej do 16.11.2021 r.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku zaostrzenia obostrzeń związanych z COVID-19, poinformujemy Państwa o przeniesieniu szkolenia w tryb online.

 

PROGRAM KONFERENCJI:

Spotkanie Polska – Chiny_program