Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Dies & Engineering otworzył zakład w Nysie

Kolejny inwestor w Nysie. Wczorajszy dzień był kolejnym historycznym dla naszego miasta – po wielu latach na FSD wreszcie powróciła motoryzacja. I to w nowoczesnej formie. Swoją filę w wyremontowanej hali byłej tłoczni otworzyła firmy , która będzie produkować formy do produkcji części samochodowych dla producentów z Włoch i Niemiec.

Inwestor na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy wykonał kapitalny remont dawnej tłoczni Fabryki Samochodów Osobowych, inwestując w Nysie kilka milionów euro. Na początek Włosi zatrudnią około 40 pracowników. – Docelowo Włosi chcą zwiększyć zatrudnienie i rozszerzyć swoją działalność w naszym mieście. Inwestycja potwierdza, że zakup przez nas terenu po FSD był świetnym ruchem. – mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.  Dodajmy, że obecnie na terenie nyskiego parku przemysłowo-technologicznego trwają prace modernizacyjne. – Już wkrótce powstaną tam nowe drogi, tereny zielone, centrum biznesowe i nowe hale produkcyjne.

Na terenie dawnego FSD działają poza Dies & Engineering zakłady firmy KLER (produkcja mebli) oraz Simpla (części rowerowe). Ponadto kolejne nieruchomości przygotowywane są do sprzedaży pod cele produkcyjne, usługowe i handlowe.

 

Źródło: nysa.eu