Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Polaris zbudował centrum dystrybucyjne

8 tys. pojazdów jednocześnie mieści się w nowym centrum dystrybucyjnym firmy Polaris, które zbudowano przy ul. Wspólnej w Opolu. Centrum zaczęło działać we wrześniu br.

Centrum dystrybucyjne powstało na tyłach fabryki Polaris, w której produkowane są quady oraz pojazdy terenowe. Pojazdy powstające w Opolu są sprzedawane na rynkach europejskim, afrykańskim oraz na Bliskim Wschodzie.

– Były dwa powody, dla których zdecydowaliśmy się zbudować takie centrum przy naszym zakładzie. Pierwszy to tańsza obsługa logistyczna niż ta, która do tej pory funkcjonowała w naszym centrum w Antwerpii w Belgii – mówi Bogusław Dawiec, dyrektor zakładu Polaris. – Drugi z powodów jest taki, iż 70 proc. wspomnianego rynku pokrywa produkcja z Opola. Nie było sensu wozić pojazdów z Opola do Antwerpii, a następnie stamtąd do naszych dilerów w Niemczech, w Czechach, Słowacji czy wracać z nimi do Polski – dodał.

Budowę centrum rozpoczęto w kwietniu br., a działalność rozpoczęło ono na początku września br. Wybrukowano teren centrum, zrobiono odwodnienie i zbudowano doki. To otwarta niezadaszona, przestrzeń. Zbudowano również ścianę, która oddziela centrum od toru testowego, który również mieści się na terenie fabryki.

– Jesteśmy przygotowani na jednoczesne przechowywanie w naszym centrum dystrybucyjnym 8 tys. pojazdów – mówi Bogusław Dawiec

W centrum zatrudniono 10 nowych pracowników: specjalistów do obsługi logistycznej i kierowców wózków. W sumie w Polarisie pracuje dzisiaj 285 osób.

Na terenie zakładu powstał również asfaltowy tor testowy. Do tej pory był jedynie offroadowy. Na nowym torze będzie można prowadzić testy homologacyjne dotyczące poziomu hałasu.

Polaris Polska uruchomił w 2015 r. w Opolu fabrykę quadów i pojazdów terenowych. Wartość inwestycji sięgnęła ok. 100 mln zł, a roczna produkcja ma osiągnąć pułap 25 tys. pojazdów rocznie. Amerykańska inwestycja jest zlokalizowana na obszarze 12 ha, przy czym hala produkcyjna zajmuje powierzchnię 32 tys. m2.

Źródło: Newsletter Klubu 150