Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

COI najlepsze w kraju

Funkcjonujące przy OCRG Centrum Obsługi Inwestora (COI) w Opolu zostało najwyżej w kraju ocenione przez komisję certyfikacyjną PAIiIZ wśród regionalnych centrów obsługi inwestora. A strona internetowa COI w Opolu uznana została za najbardziej przyjazną dla inwestora zagranicznego w kraju.

Pierwsze miejsce w kraju opolskie COI zajęło ex aequo z COI z woj. zachodniopomorskiego. Taką informację przekazano w dniu 06.12 podczas spotkania dla partnerów regionalnych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), które odbyło się w Centrum Informacyjno-Szkoleniowym PAIiIZ w Warszawie. Podczas tego spotkania odbyło się podsumowanie procesu certyfikacji COI przeprowadzanego w ostatnich miesiącach przez PAIiIZ oraz wręczenie certyfikatów.

Dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Roland Wrzeciono podkreśla, że mijający rok był rekordowy jeśli chodzi o zainteresowanie potencjalnych inwestorów Opolszczyzną. Opolskie COI w sumie w tym roku obsługiwało dotąd ponad 121 projektów inwestycyjnych, w tym 82 nowe, czyli takie które pojawiły się w roku 2016.

Wśród firm, które wybrały właśnie województwo opolskie znalazły się duńska firma Skamol; niemiecka IFA; chińskie Hongbo czy amerykański Henniges Automotive. Łączna, zadeklarowana przez nowych inwestorów suma nakładów w regionie to 212 mln euro.

WP_20161208_07_59_26_Pro