Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Misja Opolskiego do Danii

Kontynuując działania rozpoczęte w 2015r. przez przedstawicieli PAIiIZ, w ramach zrealizowanej wizyty studyjnej w Danii, której finalnym efektem była pozytywna decyzja duńskiej firmy SKAMOL o zainwestowaniu w Opolu, dwuosobowa reprezentacja Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przy OCRG  w dniach 3-4.11.2016r. odwiedziła Kopenhagę w poszukiwaniu nowych inwestorów. Wybór kierunku wizyty podyktowany był również widocznym trendem rosnącego w ostatnich 2-3 latach napływu zapytań o tereny inwestycyjne ze strony duńskich inwestorów.

3.11.2016r. był dniem spędzonym na rozmowach B2B podczas targów budownictwa ekonenergetycznego Building Green w Kopenhadze. Były to jedne z targów polecanych do odwiedzenia przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kopenhadze. Dodatkowo na targach wystawiały się firmy reprezentujące zbliżoną branżę co najnowsza inwestycja firmy SKAMOL, obsługiwana przez COIE – mówi Piotr Regeńczuk, Główny Specjalista Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, OCRG. Co więcej branża budowlana wskazywana jest w Regionalne Strategii Innowacji województwa opolskiego jako jeden z kluczowych obszarów rozwoju z wykorzystaniem technologii i wiedzy.
Myślę, że wiele przeprowadzonych na stoiskach rozmów z firmami daje kilka konkretnych punktów zaczepienia do dalszej współpracy i szanse na nowe inwestycje – dodaje.

W kolejnym dniu wizyty przedstawiciele COIE spotkali się m.in. z Panią Henryką Densys-Mościcką, Ambasador RP w Danii, gdzie podczas spotkania poruszone zostały m.in. możliwości wspólnej organizacji wydarzeń dla duńskich przedsiębiorców w celu zainteresowania ich współpracą z woj. opolskim.

Przy wsparciu Ambasady RP delegacja z OCRG miała okazję spotkać się również m.in. z kancelarią prawną obsługującą duńskie inwestycje na terenie Polski oraz duńską firmą rozważającą inwestycję w Polsce.

Praca nad nowymi inwestycjami nie kończy się jednak w chwili powrotu do Opola. Teraz przed nami duże zadanie domowe dostarczenia rozmówcom materiałów i danych, które będą pomocne w rozwoju współpracy z woj. opolskim oraz skojarzenia z konkretnymi instytucjami/podmiotami – mówi Ewa Dudik, Główny Specjalista COIE, OCRG.Green Build Copenhaga