Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Nowy inwestor w Ujeździe

Spółka Prims zbuduje zakład zaraz obok amerykańskiej fabryki Tru-Flex, która od niedawna funkcjonuje w Ujeździe na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Strefa Ujazd długo uchodziła za atrakcyjne tereny inwestycyjne. Brakowało w niej jednego… inwestorów. Teraz sprawdzają się przepowiednie ekspertów mówiące o tym, że potrzebny był ten pierwszy, który wywoła lawinę. Pierwszy – w ubiegłym roku – pojawił się amerykański Tru-Flex. Dzisiaj zakład produkujący elementy układów wydechowych już działa, a na inwestycję zdecydowała się kolejna firma.

Spółka Prims kupiła grunty obok Tru-Flexu i już rozpoczęła budowę. Będzie budować obiekty produkcyjno-magazynowe o powierzchni ok. 5 tys. metrów kwadr.

Polska firma zajmuje się różnorodną produkcją: od stalowych lin dla górnictwa, przez elementy konstrukcyjne z drewna po chemię gospodarczą. Początkowo chce zatrudnić 25 pracowników.

Nieoficjalnie wiadomo, że są już także kolejni inwestorzy zainteresowani tym by ulokować swoje zakłady w okolicach Ujazdu.