Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Smurfit Kappa inwestuje w Ujeździe

Logo

Smurfit Kappa to europejski lider produkcji opakowań z tektury falistej, opakowań typu bag in box. Na całym świecie rocznie produkuje prawie 8 mln ton papieru i tektury. Firma posiada oddziały w 35 państwach. W 350 zakładach produkcyjnych, papierniach itd. zatrudnione jest 48 tysięcy pracowników. W roku 2021 firma odnotowała przychód rzędu 10 miliardów Euro.  Bardzo ważnym elementem działalności jest prowadzenie kilkudziesięciu zakładów recyklingu i odzyskiwania surowca z drugiego obiegu. Firma Smurfit Kappa została założona w 1934 roku, produkując pudła kartonowe i pudełka do pakowania na rynek irlandzki, siedziba spółki zlokalizowana jest w Dublinie. Prezesem spółki jest Tony Smurfit.

W Polsce spółka posiada już pięć fabryk. Tym razem na Opolszczyźnie, w gminie Ujazd powstanie kolejny nowoczesny zakład. Zakupiona została już działka o powierzchni 13 hektarów przy ul. Irlandzkiej. Ciekawostką jest to, iż prawie 15 lat temu działka była planowanym miejsce innej irlandzkiej inwestycji, która jednak przez załamanie rynku nie doszła do skutku. Jest to też działka nagrodzona tytułem Gruntu na medal w roku 2012.

Nowy zakład będzie miejscem produkcji opakowań tekturowych. Aktualnie trwają prace budowlane a realizacja inwestycji rozpocznie się w połowie 2023 roku. Zatrudnienie jest szacowane na około 200 osób.

Pruszkow Mega Plant

Pruszkow Mega Plant

 

Więcej o firmie na stronie inwestora: https://www.smurfitkappa.com/

O inwestycji pisał m.in.https://investmap.pl/swiatowy-lider-w-produkcji-opakowan-papierowych-smurfit-kappa-zainwestuje-w-wojewodztwie-opolskim.a300546