Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Umicore podpisał umowę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie

Budująca fabrykę w Nysie firma Umicore, podpisała umową z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie w zakresie nowego kierunku kształcenia oraz wielu działań powiązanych. Rozważają organizację konferencji, seminariów naukowych, praktyk studenckich i innych działań związanych z technologiami akumulatorowymi. Trwają prace nad opracowaniem specjalnych wykładów na temat czystej mobilności i gospodarki bazującej na obiegu zamkniętym dla nowo utworzonej specjalności „Inżynieria zrównoważonego rozwoju”, która została wprowadzona przez PWSZ na początku roku akademickiego.

Studenci studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Wydziale Nauk Technicznych mogą teraz wybrać tę specjalność, która koncentruje się na takich przedmiotach jak Technologia litowo – jonowych ogniw akumulatorowych, Analiza instrumentalna w procesach przemysłowych, Czyste technologie i procesy produkcyjne oraz Zrównoważone systemy energetyczne.

W nowym Centrum Badawczo-Edukacyjnym Zrównoważonego Rozwoju powstaną laboratoria wyposażone w najwyższej klasy sprzęt badawczo – dydaktyczny. Studenci inżynierii uzyskają dostęp do najnowocześniejszych narzędzi, takich jak najnowsze drukarki 3D, roboty pięcioosiowe, plotery, lasery i drony.

Umicore jako światowy lider w dziedzinie materiałów katodowych wchodzących w skład baterii litowo-jonowych, dostarczy specjalistyczną wiedzę uczelni i studentom.

Umowa

Źródło: umicore.com.pl