Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Zotefoam niebawem ruszy z produkcją w Skarbimierzu

Zakład w Zotefoam w Skarbimierzu zwiększy roczną globalną zdolność produkcji pianki o 50 000 metrów sześciennych, a teren jest wystarczająco duży, aby pomieścić znaczną przyszłą rozbudowę. Po zakończeniu budowy i przekazania w październiku skupiono się teraz na przygotowaniu sprzętu do produkcji. Autoklaw znajduje się na miejscu wraz z urządzeniami pomocniczymi i trwają prace nad instalacją i uruchomieniem z przewidywanym zakończeniem do końca czerwca 2020.  Wszystkie kluczowe role techniczne zostały już obsadzone, a nowi inżynierowie dzielą swój czas pracy między Wielką Brytanię, a Polskę. Obecnie trwają rekrutacje na stanowiska produkcyjne.

Dyrektor generalny David Stirling powiedział: „Po zakończeniu projektów inwestycyjnych w Wielkiej Brytanii i USA z przyjemnością informuję, że mamy również budżet i postęp w realizacji w Polsce. Lokalizacja nowego zakładu ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia elastyczności i szybkości reakcji dzięki zintegrowanej globalnej zdolności produkcyjnej. Dzięki znacznym możliwościom produkcji pianki w USA, Wielkiej Brytanii, a wkrótce w Europie Środkowej, Zotefoams będzie lepiej niż kiedykolwiek, aby służyć naszym klientom na całym świecie.

Zotefoams jest specjalistą w dziedzinie technologii materiałów komórkowych. Wykorzystując różnorodne unikalne procesy produkcyjne, w tym przyjazną dla środowiska ekspansję azotu dla lekkich poliolefin Azote i wysokowydajnych pianek Zotek. Wykorzystując własne materiały komórkowe do produkcji zaawansowanej izolacji T-FIT dla wymagających rynków przemysłowych, Zotefoams posiada i licencjonuje opatentowaną technologię pianki mikrokomórkowej MuCell, opracowaną specjalnie do zastosowań w wytłaczaniu.

Zf Poland Li 3