Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Kuraray – Monosol inwestuje w Ujeździe (opolskie)

Kuraray MonosolsJapońska firma Kuraray ogłosiła plany utworzenia nowego zakładu produkcyjnego MonoSol w Polsce do produkcji folii rozpuszczalnych w alkoholu poliwinylowym (PVA). Według firmy zapotrzebowanie na folie rozpuszczalne w wodzie PVA rośnie na całym świecie do stosowania jako opakowania detergentów w dawce jednostkowej, kosmetyków, żywności, agrochemikaliów, farmaceutyków i innych.  Kuraray powiedział, że zdecydował się teraz na utworzenie nowej bazy produkcyjnej w Polsce, aby zaspokoić rosnący popyt, zoptymalizować swój globalny łańcuch dostaw i zwiększyć sprzedaż w Europie.

MonoSol to spółka zależna firmy w stanie Indiana w USA. Produkuje i sprzedaje folie rozpuszczalne w wodzie PVA, a bazy produkcyjne zlokalizowane są na środkowym zachodzie USA.
Firma planuje rozszerzyć swój system dostaw i nadal koncentrować się na poprawie jakości produktów i opracowywaniu nowych produktów. Zapewni to zdolność firmy do zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb klientów jako dostawcy folii rozpuszczalnych w wodzie PVA. Nowy obiekt, który zostanie wybudowany z inwestycją w wysokości 45,53 mln USD w Zimnej Wódce (gmina Ujazd), ma się rozpocząć produkcję w połowie 2022 r.

Kuraray Plant

Kuraray. Project of plant in Ujazd.

Źródło: https://www.kuraray.com/news/2020/200213