Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Standardy obsługi inwestora w JST

Jak przygotować dobrą ofertę inwestycyjną i tak obsłużyć inwestora, by zdecydował się zbudować swój zakład w naszej gminie czy powiecie? Tego m.in. dowiedzą się pracownicy 38 opolskich samorządów (w województwie mamy 71 gmin i 11 starostw), którzy skorzystają ze szkoleń i doradztwa w ramach najnowszego projektu OCRG. Projekt, w ramach którego pracownicy opolskich samorządów – gmin i powiatów – będą mogli skorzystać ze szkoleń i doradztwa dotyczącego obsługi inwestora nazywa się „Standardy obsługi inwestora w samorządzie opolskim”. Jego celem jest podniesienie jakości obsługi inwestorów w samorządach.  Projekt ten jest podobny do tego, który by już realizowany przed 10 laty przez Urząd Marszałkowski pn. „Gmina atrakcyjna dla inwestora”. Program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i był jednym z pionierskich w skali kraju.

Projekt potrwa do września 2021 r. W tym czasie kadra kierownicza zakwalifikowanych samorządów zostanie objęta 6-dniowym programem szkoleniowym (cztery dni szkoleń stacjonarnych oraz dwudniowa wizyta studyjna); a pracownicy urzędów – 9-dniowym programem szkoleniowym (szkolenia jednodniowe lub dwudniowe). Samorządy uczestniczące w projekcie, które wdrożą standardy obsługi inwestora w samorządzie, dostaną certyfikaty wystawione przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej informacji o projekcie, jego regulamin i załączniki potrzebne do zgłoszenia udziału znajdują się na stronie internetowej OCRG w zakładce Projekty – „Standardy obsługi inwestora w samorządzie opolskim” lub w linku poniżej:

http://www.ocrg.opolskie.pl/pl/projekty/standardy-obslugi-inwestora-w-samorzadzie-opolskim-26.html