Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Monosol inwestuje w Ujeździe

Amerykańska firma Monosol podała informację o planowanej inwestycji w Ujeździe (woj.opolskie) na obszarze objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Firma planuje zbudować pod Olszową zakład produkcji folii biodegradowalnych, które znamy m.in. z kapsułek do prania czy do zmywarek. Firma produkuje również folie spożywcze – np. wykorzystywane do wydawania napojów uczestnikom maratonów, co spowodowało uniknięcie ton zużytych plastikowych kubeczków.

Według nieoficjalnych danych kwota inwestycji waha się między kilkaset milionów złotych. Wśród najważniejszych powodów wyboru Polski i Ujazdu była bardzo dobra infrastruktura, dostępność klientów, dobrze wykwalifikowanej kadry pracowników oraz koszty działania firmy.

W ściągniecie inwestora do Ujazdu był zaangażowany Urząd Miasta Ujazd, Katowicka SSE (spółka z Gliwic) oraz Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działające w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

Więcej na stronie inwestora: https://www.monosol.com/monosol-expands-operations-locally-and-into-europe-to-serve-growing-global-customer-base/