Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Austrotherm inwestuje w Grodkowie

Austrotherm Sp. z o.o. zadeklarował budowę zakładu produkcyjnego i zatrudnienie ok. 50 osób. Początkiem maja br. firma kupiła teren w Grodkowie o powierzchni ok. 2,5 ha, który od kilku lat objęty był Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Firma Austrotherm powstała w 1993 roku i wchodzi w skład austriackiego koncernu Schmid Industrieholding (SiH) założonego przez Roberta Schmida w 1970 rok w Wopfing. Zajmuje się produkcją i sprzedażą materiałów termoizolacyjnych ze styropianu (EPS) oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS), które są powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Technologia produkcji gwarantuje dokładność i stabilność wymiarów, równość kątów, doskonałą spoistość i jednorodność materiału. Wszystkie wyroby podlegają zakładowej kontroli produkcji zgodnie z europejskim systemem oceny zgodności. SiH zarządzany przez rodzinę Schmid, osiągnął w 2014 roku obrót w wysokości ponad 1,34 mld EUR, zatrudniając prawie 4700 pracowników. W Polsce firma posiada dwa zakłady, w Oświęcimiu i Skierniewicach.

Więcej o firmie na stronie internetowej : https://www.austrotherm.pl/ lub na stronie holdingu: http://www.schmidholding.com/