Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

ACO Engineering zwycięzcą V turnieju piłkarskiego opolskich firm

Drużyna ACO Engineering z Kędzierzyna-Koźla po zaciętym boju zwyciężyła V Turniej Piłkarski Opolskich Firm o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Gościem specjalnym turnieju i warsztatów był legendarny trener reprezentacji Polski Antoni Piechniczek.

– Cieszę się, gdy widzę entuzjazm, serce i ochotę, z jaką gracie – mówił niezwykle ciepło witany w Kluczborku przez zawodników i kibiców trener Piechniczek. – Wszyscy pewnie kibicujecie, tak jak ja, naszej reprezentacji. Minione kilka lat pod wodzą Adama Nawałki na pewno nie było stracone. Ale ta reprezentacja może być jeszcze lepsza i jeszcze silniejsza, jeśli silne będą też Wasze dzieci i wnuki.

Turniej odbył się 15 września na stadionie MKS-u Kluczbork. Zorganizowany został już po raz piąty. Wzięło w nim udział 21 drużyn wystawionych przez opolskie firmy (Weegree, Paul Schockemöhle Logistics, Stefanini, Narzędziownia Ewa Pszenica, FM Logistics, Packprofil, Diehl Controls, Piomar, Lesaffre, Neapco Europe, Górażdże Cement, Adamietz, Marcegaglia, ACO Engineering, Grupporeco (Aro Tubi), Cementownia Odra, Kamet, Browar Namysłów, Hongbo Clear Energy Europe, ifm ecolink, Nutricia Zakłady Produkcyjne). Prawie połowa firm startowała po raz pierwszy w zawodach. Zawodnikom towarzyszyli ich bliscy, koledzy z firmy, a nawet szefowie.

– Dla gospodarza wydarzenia takiego, jak to, nie ma większej satysfakcji niż fakt, że dopisują goście – mówił marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. – Bardzo się cieszę, że turniej się Państwu podoba, że chcecie tu razem z nami pobyć, pograć i porywalizować. Równie bardzo cieszy obecność Waszych szefów, którzy mocno kibicują swoim drużynom – dodał Andrzej Buła nawiązując do obecności np. Pauli i Mateusza Pszeniców z firmy Narzędziownia, Rajmunda Adamtza z firmy Adamietz czy Zixuan You z firmy Hongbo Polska.

Turniej i warsztaty po raz kolejny zorganizowało podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). Partnerem merytorycznym była Opolska Izba Gospodarcza.

– Bardzo się cieszymy, że wydarzenia te rokrocznie cieszą się powodzeniem. Bez wątpienia to jedna z imprez, które świetnie integrują opolski biznes. Nic więc dziwnego, że na stałe weszły już do naszego kalendarza – skwitował dyrektor OCRG Roland Wrzeciono