Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Nowa inwestycja Gniotpolu w Malni

Oddana do użytku imponująca hala produkcyjno-montażowa Gniotpol Trailers z Malni widoczna jest z daleka, zwłaszcza dla kierowców przejeżdżających autostradą A4.

Uroczyste oddanie do użytku tej kolejnej, nowej inwestycji w Gminie Gogolin miało miejsce w ubiegły piątek, 14 września. Na uroczystość przybyli bardzo licznie kooperanci  oraz przedstawiciele środowiska współpracy biznesu m.in. Opolskiej Izby Gospodarczej z jej prezesem Henrykiem Galwasem, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki z dyrektorem Rolandem Wrzeciono a także władze samorządowe Gminy Gogolin z burmistrzem Joachimem Wojtalą. Nową halę poświęcił ks. dziekan Huber Sklorz, proboszcz parafii w Malni.

Prezes Zarządu spółki Gniotpol Trailers z Malni, Kazimierz Gniot i wiceprezes Agata Duliniec nie kryją zadowolenia z zakończonej inwestycji i podkreślają stanowczo, iż to właśnie idealne położenie blisko autostrady i świetna współpraca z samorządem Gminy Gogolin były głównymi detarminantami rozbudowy zakładu w Malni.

„Żeby  sprostać coraz większym wyzwaniom, jakie stawia przed nami rynek, od stycznia 2017 połączyliśmy biznesowo zakład w Kurzniach i zakład w Malni i od tego czasu prowadzimy działalność w ramach jednej, dużej spółki. Ale to właśnie w Malni zdecydowaliśmy się ulokować większość naszych nakładów inwestycyjnych” – przyznaje prezes Kazimierz Gniot i dodaje- „obecnie zatrudniamy ponad 200 specjalistów. Ale nasze plany to zatrudnienie kolejnych 50 pracowników, być może także zwiększymy czas pracy do dwóch zmian”.

I to właśnie zwiększenie zatrudnienia najbardziej cieszy Burmistrza Gogolina, Joachima Wojtalę, który przyznaje, iż samorząd gminy tak przy wszystkich innych inwestycjach, tak i przy tym projekcie był od początku prawdziwym partnerem. „Byliśmy świadomi, że tak znacząca rozbudowa zakładu, będzie wiązała się także z duża inwestycją z naszej strony. Podołaliśmy zadaniu, do nowego zakładu można dojechać już nową, wygodną droga dojazdową. Co ważne, nowa droga już niedługo cieszyć będzie nie tylko pracowników i kooperantów dojeżdżających do Zakładu GNIOTPOL TRAILERS, ale także mieszkańców Malni i Odrowąża” – mówi burmistrz Joachim Wojtala.

W nowej hali o powierzchni zabudowy 2460 m2, usytuowano 20 nowoczesnych stanowisk montażowych produkcji systemów zabudowy samochodów ciężarowych z zestawami przyczep dwuosiowych i jednoosiowych. Bardzo zaawansowana technologicznie linia będzie pozwalała na zwiększenie produkcji z obecnych 1000 szt. do 1200 jednostek transportowych rocznie. Ale na tym nie koniec. Jak zapowiada Prezes Gniot przy zakładzie w Malni ma zostać uruchomione także nowoczesne i specjalistyczne centrum serwisowe dla zabudowanych samochodów ciężarowych, według planów największe w tej części Polski.

Źródło: gogolin.pl