Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Fabryka Mebli Piaski inwestuje w Wołczynie

Fabryka Mebli Piaski, która jest częścią Grupy Meblowej HK z Kępna w roku 2017 dokonała zakupu 10 ha nieruchomości w Wołczynie w 2017 roku. Obecnie dobiegają końca procedury przekwalifikowania nieruchomości z użytkowania wieczystego na własność. Nieruchomość została zakupiona od syndyka masy upadłości zakładów Linopłyt w Wołczynie. Zakład powstał na bazie jednej z największej w Europie roszarni lnu, założonej w 1894r, przez Dawida Gruschwitza na powierzchni kilkudziesięciu hektarów. Od lat 90 XX wieku zakład był w ruinie, a jego majątek ulegał dewastacji.
Po trwającym kresie przygotowawczym, czyli pozyskanie uzgodnień, przygotowanie projektów i decyzji. Po zakończeniu okresu przygotowawczego rozpocznie się budowa obiektów produkcyjnych i magazynowych. Czas budowy może okazać się krótszy, niż procedury dokumentacyjne.
Grupa Meblowa HK to jedna z największych firm meblarskich w Polsce.  W budowę zakładu zaangażowany jest urząd miasta wspierający inwestora. W pierwszym etapie powstaną hale produkcje o powierzchni 11 tysięcy m2. Po zakończeniu całej inwestycji pod dachem będzie 25 tysięcy m2 budynków produkcyjnych. W zakładzie znajdzie pracę nawet 400 osób. Szacowane koszty inwestycji to około 30-40 milionów złotych.