Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

MM Systemy zainwestuje w Opolu

Pierwszy inwestor planuje budowę zakładu w strefie ekonomicznej Opole-Wrzoski. Inwestorem jest firma MM Systemy produkująca części dla branży motoryzacyjnej. Inwestor planuje zakup 6 hektarowej działki, na której w ciągu kilku lat zostanie wybudowany nowy zakład produkcyjny. To kolejna inwestycja tej firmy na Opolszczyźnie. MM Systemy posiadają podobny zakład w Kątach Opolskich (gmina Tarnów Opolski). Zakład ma w znacznej mierze zająć się produkcją podzespołów do samochodów marek BMW i Audi.

Ze względu na duże zautomatyzowanie produkcji poszukiwani głównie będą inżynierowie branży mechanicznej i mechatroniki. Przed Miastem stoi jeszcze wiele wyzwań związanych z przygotowaniem działek do stanu umożliwiającego zagospodarowania ww. obszaru. Istnieje potrzeba zakończenia prac nad planem przestrzennym, rozbudowę sieci energetycznych, wod-kan, drogowej, gazowej czy światłowodowej.

Firma MM Systemy jest jeszcze na etapie negocjacji z Zarządem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na obecnym etapie projektu nie została określona wielkość nakładów inwestycyjnych oraz wielkość zatrudnienia.