Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Fabryka IAC Group w Opolu oficjalnie otwarta

Amerykański producent elementów do samochodów osobowych oficjalnie otworzył zakład w Opolu. To siedemnasta fabryka koncernu w Europie.

– Lokalizacja fabryki w Opolu nie jest przypadkowa. Pozwoli nam być blisko branży OEM i szybko reagować na zmieniające się potrzeby klienta- mówił podczas oficjalnego otwarcia fabryki Steve Miller, prezes IAC Group.

Warta blisko 20 mln dolarów inwestycja powstała na dziesięciu hektarach w opolskiej podstrefie WSSE „Invest-Park” przy ul. Północnej.  Zakład w Opolu produkuje m.in. wnętrza drzwi oraz obicia desek rozdzielczych dla samochodów marki Volvo w standardzie premium, które są wysyłane do fabryki w Torslandzie w Szwecji. Pierwszych pracowników produkcyjnych firma rekrutowała równocześnie z budową zakładu. Docelowo w opolskiej fabryce ma zostać zatrudnionych nawet 700 pracowników.

– Sprawdziliśmy ponad trzydzieści lokalizacji w Europie oraz kilkanaście w Polsce. Decyzję o budowie fabryki w Opolu podjęliśmy rok temu, siedem miesięcy temu wbiliśmy szpadel pod inwestycję, dzisiaj produkujemy ponad 200 kokpitów tygodniowo. Zakładamy, że do kwietnia 2018 roku produkcja osiągnie pułap 3200 pojazdów na tydzień. Zbudowaliśmy solidne fundamenty pod fabrykę, w której kreowane będą wyjątkowe produkty – przekonywał Mohamed Chakib, dyrektor opolskiego zakładu IAC.

Przedstawiciele firmy podkreślali, że o ulokowaniu fabryki w Opolu zadecydował dobry klimat inwestycyjny, potencjał miasta, wykwalifikowane kadry, a także współpraca z lokalnymi instytucjami. -Dla Opola to podwójny sukces, ponieważ wraz z inwestycją IAC, na terenie opolskiej podstrefy jest budowany park przemysłowy CTPark- mówił Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

Grupa International Automotive Components zatrudnia 30 tysięcy pracowników w ponad stu zakładach zlokalizowanych na terenie osiemnastu państw na całym świecie. Obroty firmy sięgają 6 mld dolarów rocznie. Centrala mieści się w Luksemburgu.

IAC to kolejna firma z sektora automotive, która zdecydowała się zainwestować w województwie opolskim. Wcześniej taką decyzję podjęła m.in. niemiecka IFA w Ujeździe i amerykański Henniges Automotive w Prudniku. Na Opolszczyźnie swoje zakłady posiadają również  Mubea i Tru-Flex w Ujeździe, Global Steering Systems Europe i Polaris w Opolu czy Donaldson oraz Johnson Controls w Skarbimierzu.