Numer telefonu: +48 77 40 33 645 - 648

Rekers otworzył fabrykę w Ujeździe

Ścianki oporowe i gotowe garaże betonowe będzie produkować w Ujeździe firma Rekers. Zakład już ruszył. Na razie przerabia 100 ton betonu dziennie, ale będzie znacznie więcej.

– Budowa takiego zakładu nie jest dla nas codziennością. Tym bardziej cieszę się, że po rocznej budowie udało się zakład otworzyć – powiedział Ulrich Rekers, prezes firmy.

Firma w 2015 r. kupiła 10 hektarów ziemi leżących na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Ujazd. Na części terenu zbudowano nowy zakład, w którym produkowane będą ścianki oporowe prefabrykowane z elementów typu „L” i „T” oraz gotowe betonowe garaże. W tej chwili zatrudnionych jest tam dziewięć osób, a pięć kolejnych jest przygotowywanych do pracy. Firma Rekers ma już także plany rozbudowy. Po lewej stronie budynku ma zostać dobudowane biuro inżynieryjne.

Koszt całej inwestycji to 20 mln zł. Produkcja ruszyła przed miesiącem. W ciągu dnia przerabianych jest 100 ton betonu, ale wiosną – gdy pojawią się kolejne zlecenia – ta liczba wzrośnie.

Prezes Ulrich Rekers podkreślił, że do powstania inwestycji przyczyniło się wiele środowisk, w tym samorząd regionalny i lokalny. O zlokalizowaniu fabryki w Ujeździe zadecydował m.in. dobry klimat polityczny, otwartość i szybkość działania. Oficjalne otwarcie zakładu miało miejsce 23 marca br.

– Rozpoczęcie pracy to dopiero początek trudu. Postaramy się pomóc, pozostajemy do dyspozycji, zachęcamy do kontaktu z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki – mówił Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa.

– Dzisiaj cieszymy się z tego, że Strefa Aktywności Gospodarczej zapełnia się inwestorami, ale początki takie łatwe wcale nie były. Kolejne firma doceniła pracę samorządu, dobry klimat. Będziecie mieć wokół siebie wspaniałych ludzi – zwrócił się do inwestorów Józef Swaczyna, starosta strzelecki.

Firma Rekers Betonwerk to rodzinne przedsiębiorstwo średniej wielkości, które działa w branży budowlanej od 1919 r. Dzisiaj zatrudnia w różnych zakładach na terenie Niemiec przeszło 1000 osób. Należy do najbardziej prężnych przedsiębiorstw przemysłu betonowego oraz wyrobów gotowych. Od 1956 r. firma wykonuje regularną kontrolę jakości w zarejestrowanym stowarzyszeniu „Kontrola jakości zakładów betonowych oraz wyrobów betonowych Dolna Saksonia – Hamburg – Brema“.

Źródło: Newsletter Klubu 150